З 6-го по 8-го жовтня 2019 року на запрошення компанії «RowMaterials» (регіональний центр у місті Фрайберг, Німеччина) та за підтримки Фрайберзької гірничої академії делегація НТУ «Дніпровська політехніка» у складі професора Проціва В.В. та доцентів Чуріканової О.Ю., Федоряченко С.О., Логінової А.О. відвідала Берлін із робочим візитом.
На робочій зустрічі, що мала широкий міжнародний формат, окрім німецької та української делегацій, також були присутніми представники провідних ВНЗ Угорщини, Словакії, Боснії-Герцеговини, Фінляндії та Австрії, а саме Університету Мішкольца, Технічного університету Кошице, Університету Сараєво, Технологічного університету Лаперанта-Лахті, Гірничого університету Леобен.
Зустріч була присвячена регулюванню питань роботи консорціуму і створення спільної структури керування магістерською освітньою програмою за інженерними спеціальностями «Open ESEE - Східна и Північно-Східна Європа». Цілями цієї програми є розвиток регіонів ESEE, а саме запобігання витоку кадрів місцевих громад, підготовка висококваліфікованих фахівців зі спеціалізацією в області технічного обслуговування, сприяння розвитку технологій в регіоні, підтримка комерційних ноу-хау і технологій для конкретних видів діяльності в сировинній промисловості, а також стажування у країнах-членах консорціуму.
Було проведено ряд дискусій щодо тематики магістерських досліджень та оформлення їх результатів, а також щодо графіку занять, так як освіта студентів за даною програмою передбачає їх поетапне навчання в Україні, Фінляндії, Німеччині, Угорщині, Словаччини, Боснії-Герцеговині, Фінляндії та Австрії залежно від обраної спеціальності.
За результатами роботи делегації НТУ «Дніпровська політехніка» були налагоджені нові професійні зв’язки та знайдено нові можливості для подальшої плідної міжнародної наукової-технічної та освітньої співпраці, та отримані запрошення до участі в науково-освітніх семінарах, що матимуть місце наступного року в Німеччині та Фінляндії.
У перелік освітніх програм до яких існує інтерес та зацікавленість закордонних партнерів попала магістерська програма «Промислова естетика та сертифікація виробничого обладнання» спеціальності 132 Матеріалознавство. Починаючи з наступного року магістри цієї спеціальності отримають можливості стажування та подвійного дипломування в межах програми ERASMUS+ http://erasmusplus.org.ua/.
17 вересня 2019 року відбулася віртуальна он-лайн конференція між співробітниками НТУ «Дніпровська політехніка» та Навоїйського державного гірничого інституту (Узбекистан). Ця конференція стала наступним кроком з поглиблення процесу співпраці вищих навчальних закладів після особистого візиту проректору з наукової роботи та інновацій Тулкіна Нурмуродова і начальника навчально-методичного відділу Ільхама Карімова до НТУ «Дніпровська політехніка» в липні 2019 року.
Конференція відбулася за ініціативою куратора освітнього проекту «НТУ «ДП» -НДГІ» зав. каф. будівництва, геотехніки і геомеханіки Гапєєва С. М. на базі і за технічної підтримки кафедри конструювання, технічної естетики і дизайну (зав. каф. Зіборов К.А.). На заході були присутні як визнані вчені України і Узбекистану із різноманітних технічних галузей, так і молоді науковці.
Протягом обговорення дискусійних питань, що стосувалися як науково-дослідницької сфери, так і питань щодо організації спільної освітньої діяльності та реалізації спільних проектів, було знайдено багато цікавих рішень, що сприятимуть подальшій сталій взаємовигідної та плідної співпраці.