Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Счетчик PR-CY.Rank

Кафедра конструювання, технічної естетики і дизайну сьогодні

 Федоряченко Сергій

Завідувач кафедри - Федоряченко Сергій Олександрович, кандидат технічних наук, доцент.

Контакти:
Тел.: +38 (0562) 46-90-06, 46-90-71
E-mail: serg.fedoryachenko@gmail.com

На сьогодні кафедра КТЕД має потужну наукову базу та відповідне матеріально-технічне оснащення. До складу кафедри входять висококваліфіковані фахівці в галузі матеріалознавства. Встановлені тісні зв’язки із провідними науковими та виробничими підприємствами регіону та України (Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова НАН України, Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля, Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Ю. Осади, ТОВ СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС», ДП «МАЯК-ПЕРСПЕКТИВА» АТ «ЗАВОД "МАЯК», ТОВ «ЛУАЗ Моторз», ТОВ «БЕЛТІМПОРТ» тощо.).

Для реалізації ОПП “Промислова естетика і сертифікація виробничого обладнання” на кафедрі КТЕД створено та діють лабораторія «Інформаційних технологій проектування» та лабораторія «Матеріалознавства, 3Д друку та прототипування», які оснащені сучасними елементами та системами 3Д друку фірм Da Vinci, Flying Bear, Anycubic, 3D сканером SHINING 3D EinScan Pro HD, макетами, металографічними мікроскопами, стендами, ПК з необхідним програмним забезпеченням, що використовуються на сучасних промислових виробництвах. Виконання досліджень та проєктних робіт виконужться із залученням наукового обладнання партнерів в рамках спільної науково-технічної діяльності.

Спираючись на сучасні тенденції ринку праці фахівці кафедри дійшли висновку, що до технічних спеціалістів вимоги роботодавців розширені. А саме, вимоги до інформаційної обізнаності та творчого мислення при розв’язанні та презентації результатів вирішення професійних завдань. Тому було запропоновано ОПП магістрів «Промислова естетика і сертифікація виробничого обладнання» та бакалаврів «Промислова естетика і сертифікація матеріалів та виробів» з відповідним наповненням.

Викладачі кафедри, мають повну свободу на вибір методів, форм та способів викладання, напрямків наукових досліджень, які відповідають етичним і моральним принципам викладання і не суперечать Законам України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Положенню про протидію та запобіганню академічному плагіату у випускних роботах здобувачів вищої освіти у НТУ”ДП” http://surl.li/alvis Політиці забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти НТУ «ДП» (http://surl.li/tviol ).
Гнучке застосування всіх форм і методів навчання і викладання з урахуванням специфіки окремої дисципліни сприяють досягненню ПРН як загальних так і професійних. З іншого боку здобувачі вільним вибором окремих дисциплін мають можливість отримувати знання з урахуванням своїх здібностей та потреб.
  
Зі сторони студентів також є академічною свободою обрання тем наукових досліджень, тем курсових і кваліфікаційних робіт та ін. 
При підготовці здобувачів, передбачено поєднання навчання та досліджень, яке відбувається як у межах формулювання дисциплінарних завдань, а також залученням студентів до виконання актуальних досліджень, які ініціюються промисловими підприємствами. Наприклад, Мирний Олексій був співвиконавцем госпдоговірної роботи № 020307-23 «Перевірка якості та технічного стану обладнання» (ТОВ «Інтерметал»). Здобувачі Ліснича Т.Є. і Гузенко Д.І. співвиконавцями держбюджетної тематики 0124U003398 «Технологія виконання зварних з΄єднань середньовуглецевих легованих сталей спеціального призначення».

В даний момент, Ліснича Т.Є. проходить стажування у компанії ТОВ “Інтерпайп Україна”.

Також, при проведенні занять використовується інтерактивне навчання, яке забезпечує перехід до розвиваючої педагогіки, стійкого оволодіння студентами умінь і навичок, саморозвитку особистості. Структурно заняття ділиться на кілька послідовних дій: створення проблемної ситуації, постановка мети дослідження; формулювання і відбір корисних гіпотез; планування дій для перевірки обраних гіпотез; проведення (при необхідності) експерименту; інтерпретація отриманих даних; формулювання визначень і висновків на основі теоретичних і фактичних досліджень. Таким чином, з одного боку, відбувається поступове ускладнення змісту пізнавальних завдань, висунутих для практичного рішення, з іншого – поступовим збільшенням ступеня самостійності студента в їх вирішенні.

На базі НТУ «ДП» проходять Тижні студентської наук, в рамках яких здобувачі ОП приймають активну участь у якості доповідачів, публікують матеріали у збірнику тез (https://science.nmu.org.ua/ua/conferences/week_of_stud_science.php ). Також здобувачі ВО приймають участь в конференціях, організованих кафедрою, в т.ч. міжнародних (https://okmm.nmu.org.ua/ua/events.php )

Одним із показників поєднання наукових досліджень і навчання є активна участь здобувачів у конкурсі інженерних проектів від компанії ПрАТ «Донецьксталь». За результатами публічного захисту в 2021 році Горохова Аліна, Вишневецький Владислав та Бологін Єгор посіли ІІ місце та отримали сертифікат на 30 000 грн за проект на тему “Підвищення герметичності підшипникових вузлів стрічкових фільтр-пресів” ментор від НТУ "Дніпровська політехніка" завідуючий кафедри КТЕД Зіборов К.А. та доцент Мацюк І. М., ментор від Донецьксталь - Іщенко І.О. (https://okmm.nmu.org.ua/ua/news.php?ELEMENT_ID=24035 )

У 2020 році здобувачі ОП приймали участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Матеріалознавство". Робота магістрів В.Е. Дитюк і Д.А. Агаркова (гр. 132м-19-2) отримала диплом ІІ ступеня. Науковий керівник – доц. К.А. Зіборов. https://okmm.nmu.org.ua/ua/news.php?ELEMENT_ID=23570 

За ініціативи засновника EDS Ukraine Олександра Запишного у 2023 році було проведено конкурс промислового дизайну. Учасники мали провести ряд досліджень, вирішення інженерних питань та створити продукт відповідно до технічного завдання. Участь приймали здобувачі спеціальності 132 Матеріалознавство, ментором від ЗВО виступав доц.Федоряченко С.О. 

У 2024 році наукові дослідження здобувачів ВО були представлені на Міжнародному студентському професійному творчому конкурсу «Матеріалознавство». Дмитро ГУЗЕНКО І Мирослав ВИШНЕВЕЦЬКИЙ стали переможцями ІІ етапу Міжнародного студентського конкурсу який пройшов 22-23 червня на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету.  Науковий керівник – доц. Н.О. Ротт 

Тематика кваліфікаційних робіт здобувачів ВО також містить реальні елементи науково-дослідної роботи.

За результатами проведених досліджень під час виконання кваліфікаційної роботи, наприклад, було отримана Патент на корисну модель. № 156312 Україна : F16C35/00 / Зіборов К.А., Федоряченко С.О., Мила М.О., Гаркавенко Д.В. – u202306012 ; 12.12.2023 ; 05.06.2024, Бюл.№ 23

Участь здобувачів у міжфакультетських проєктах дає можливість міждисциплінарної співпраці та комплексних досліджень. Наприклад, проєкт Curok, для реалізації якого здобувачами проведені дослідження властивостей термопластичних матеріалів силових елементів роботизованого механізму


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт