26.09.2017
Informational Technologies in Science & Education
26 вересня 2017 року в Державному ВНЗ «Національний гірничий університет», в співпраці із Vellore Institute of Technology (Індія) та Universidad de Castilla-La Mancha (Іспанія), вперше відбулася віртуальна науково-практична конференція “Informational Technologies in Science & Education”. Конференція стала непересічною подією в житті наукової спільноти і викликала великий ажіотаж.
Проведення заходу стало логічним продовженням партнерських стосунків університетів, що розпочалися завдяки активній позиції кафедр основ конструювання механізмів та машин, автомобілів та автомобільного господарства та технології гірничого машинобудування ДВНЗ «НГУ» і значній зацікавленості Велорського технологічного університету у співпраці.
На сьогоднішній день наукове співробітництво університетів закріплено договором про міжнародну співпрацю і відтоді набуло активного розвитку, зокрема, у вигляді спільної віртуальної конференції “Informational Technologies in Science & Education”, що проводилась виключно англійською мовою на базі кафедри основ конструювання механізмів та машин ДВНЗ «НГУ».
Особливістю даної конференції є те, що вона відповідає вимогам академічної мобільності АК МОН України та створює можливість дистанційного підвищення науково-педагогічної майстерності відповідно до світових тенденцій.
Відомо, що для більшості українських науковців основною перешкодою в отриманні наступного наукового звання є саме неможливість виконання вимог з академічної мобільності, через їх недоступність і високу вартість. Як наслідок, кількість людей, що прагнуть до продовження своєї кар’єри в науково-освітній сфері України щороку стрімко зменшується. Така тенденція зберігається вже кілька років, що значно знижує престиж та потенціал українських науковців у світовій науковій спільноті. Саме тому проведена конференція “Informational Technologies in Science & Education” стала вагомою подією в житті всіх її учасників, а ажіотаж довкола даного наукового заходу серед науковців ДВНЗ «НГУ» та інших наукових закладів України був пов’язаний, в тому числі, із тим, що участь в цій конференції надає учасникам іменний сертифікат, який є підтвердженням їх академічної мобільності (рішення про валідність сертифікату прийнято Ректоратом та Вченою радою Державного ВНЗ «Національний гірничий університет»).
Колеги із Vellore Institute of Technology (Індія) та Universidad de Castilla-La Mancha (Іспанія) були вражені високим рівнем підготовленості українських доповідачів і виказали значну зацікавленість в подальшому розвитку наукових відносин із фахівцями Державного ВНЗ «НГУ».