Dnipro University of Technology — Compliance with the Time

службы мониторинга серверов
Яндекс.Метрика

Just a PACKAGE just LIFE?

Ordinary packaging package was first manufactured in the USA in 1957 and was intended for packaging sandwiches, bread, vegetables and fruits. Until 1966, about 30% of bakery products produced by the country's manufacturers were packaged in such packages. By 1973, the volume of package production in Europe amounted to 11.5 million pieces. In 1982, polyethylene bags with a handle (so-called "t-shirts") appeared on sale in the largest shopping centers. Until 2002, the total global production volume of polyethylene bags was calculated in the range of 4 to 5 trillion pieces per year.

У навколишньому середовищі викинуті пакети зберігаються тривалий час і не зазнають біологічного розкладання. Ключові компоненти в ПЕ-пакетах – нафта та природний газ. На їхнє виробництво витрачається близько 4% всесвітнього видобутку нафти. Середньостатистична тривалість «життя пакету» – 20 хвилин, а розкладання – від 100 років. Таким чином вони утворюють стійке забруднення. 4 трильйони пакетів на рік, що використовуються у світі, вбивають 1 млн птахів; 100 тисяч морських ссавців та незліченні косяки риб.

6 млн. 300 тис. тонн сміття, більшу частину якого становить пластик, щорічно скидається до Світового океану.

pocket01.jpg

Для боротьби із забрудненням навколишнього середовища поліетиленовими пакетами застосовуються різні заходи, і вже близько 40 країн запровадили заборону або обмеження на продаж та (або) виробництво пластикових пакетів:

Данія: ще 1994 року запроваджено податок на безкоштовну роздачу поліетиленових пакетів у торговельних закладах. Після того, як у Данії запровадили плату за поліетилен, його популярність у покупців знизилася на 90%.

Німеччина: утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збирання та вторинну переробку відповідають продавці та розповсюджувачі.

Латвія: запроваджено податок на поліетиленові пакети, що використовуються у супермаркетах, щоб зменшити їхнє використання.

Фінляндія: у супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, які є сировиною для переробки та виробництва нового пластику.

Китай: з 1 червня 2008 року заборонено виробляти, продавати та використовувати поліетиленові пакети з товщиною плівки менше 0,025 мм.

Італія: з 1 січня 2011 року у країні заборонено використання поліетиленових пакетів.

Європейський Союз: було ухвалено Директиву 2015/720 про зменшення споживання легких пластикових пакетів. Крім того, Європарламент 24 жовтня 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приладів, стаканчиків та тарілок.

pocket02.jpg

На сайті Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України наводяться результати дослідження, проведені на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи (https://wwf.ua/): за тиждень із водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

НАРЕШТІ!!!

Україна: 10 грудня 2021 року зробила перший крок у бік усвідомленого майбутнього – майбутнього для збереження всього живого на планеті.

Використовуйте багаторазові сумки та екомішечки для продуктів та речей тощо!!!

Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт