Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Счетчик PR-CY.Rank

Просто ПАКЕТ – просто ЖИТТЯ?

Звичайний фасувальний пакет вперше був виготовлений у США в 1957 році і був призначений для пакування сендвічів, хліба, овочів та фруктів. До 1966 року в такі пакети фасувалося близько 30 % хлібобулочних виробів, вироблених виробниками країни. До 1973 р. обсяг виробництва пакетів у Європі становив 11,5 млн штук. У 1982 р. у найбільших торгових центрах у продажу з'являються поліетиленові пакети з ручкою (т.зв. «майки»). До 2002 р. сумарний загальносвітовий обсяг випуску поліетиленових пакетів обчислювався в діапазоні від 4 до 5 трлн штук на рік.

У навколишньому середовищі викинуті пакети зберігаються тривалий час і не зазнають біологічного розкладання. Ключові компоненти в ПЕ-пакетах – нафта та природний газ. На їхнє виробництво витрачається близько 4% всесвітнього видобутку нафти. Середньостатистична тривалість «життя пакету» – 20 хвилин, а розкладання – від 100 років. Таким чином вони утворюють стійке забруднення. 4 трильйони пакетів на рік, що використовуються у світі, вбивають 1 млн птахів; 100 тисяч морських ссавців та незліченні косяки риб.

6 млн. 300 тис. тонн сміття, більшу частину якого становить пластик, щорічно скидається до Світового океану.

pocket01.jpg

Для боротьби із забрудненням навколишнього середовища поліетиленовими пакетами застосовуються різні заходи, і вже близько 40 країн запровадили заборону або обмеження на продаж та (або) виробництво пластикових пакетів:

Данія: ще 1994 року запроваджено податок на безкоштовну роздачу поліетиленових пакетів у торговельних закладах. Після того, як у Данії запровадили плату за поліетилен, його популярність у покупців знизилася на 90%.

Німеччина: утилізацію пакетів оплачують споживачі, а за збирання та вторинну переробку відповідають продавці та розповсюджувачі.

Латвія: запроваджено податок на поліетиленові пакети, що використовуються у супермаркетах, щоб зменшити їхнє використання.

Фінляндія: у супермаркетах встановлені автомати з прийому використаних пакетів, які є сировиною для переробки та виробництва нового пластику.

Китай: з 1 червня 2008 року заборонено виробляти, продавати та використовувати поліетиленові пакети з товщиною плівки менше 0,025 мм.

Італія: з 1 січня 2011 року у країні заборонено використання поліетиленових пакетів.

Європейський Союз: було ухвалено Директиву 2015/720 про зменшення споживання легких пластикових пакетів. Крім того, Європарламент 24 жовтня 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приладів, стаканчиків та тарілок.

pocket02.jpg

На сайті Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України наводяться результати дослідження, проведені на замовлення Всесвітнього фонду дикої природи (https://wwf.ua/): за тиждень із водою та їжею людина може споживати до 2000 тис. мікроскопічних шматочків пластику. Це приблизно 5 г, що еквівалентно кредитній картці.

НАРЕШТІ!!!

Україна: 10 грудня 2021 року зробила перший крок у бік усвідомленого майбутнього – майбутнього для збереження всього живого на планеті.

Використовуйте багаторазові сумки та екомішечки для продуктів та речей тощо!!!

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт