Dnipro University of Technology — Compliance with the Time

службы мониторинга серверов
Яндекс.Метрика
Ecological laboratory
"YOUR TOMORROW"
001.jpg

- Do you drink coffee?

Two thirds of Ukrainians do the same from time to time. And most of them have a hot plastic cup in their hands along with the coffee, if the coffee cup is disposable.

It's hard to believe, but paper cups cannot be called an environmentally friendly alternative to reusable tableware.

- Do you want to know why?

Зсередини майже всі одноразові паперові стаканчики покриті тонким шаром поліетилену: щоб склянка витримувала високу температуру і не промокала. Таким чином, паперові стаканчики лише на 95% складаються з паперової сировини, решта 5% – це пластик. Через сплав паперу та пластику матеріал майже неможливо переробити. У природному середовищі папір розклався б за 1-2 роки, але через наявність пластику у складі одноразові стаканчики приречені десятиліттями лежати на звалищі. Ось і виходить, що звалища в країні ростуть швидше за дерева.


002.png

2500 DISPOSABLE CUPS — MINUS ONE TREE

- How many resources are used?

У всьому світі для виробництва одноразових паперових стаканчиків щорічно вирубують 32 мільйони дерев. Деревина - цінний ресурс і її потрібно використовувати тільки для тих речей, які будуть служити довго (наприклад, будматеріали, меблі, зошити та книги). Але одноразові речі з первинної целюлози — недозволена витрата ресурсів.

Одноразовий паперовий стаканчик можна назвати екологічним, якщо на ньому є спеціальне маркування: FSC 003small.png  або PEFC 004small.png . Це маркування має свідчити, що сировину для паперу отримано з відповідального джерела.

Так як у складі є пластик (не тільки внутрішнє пластикове покриття, а й кришка, а іноді і стик для перемішування), то на виробництво склянок потрібна нафта - природний ресурс, що викопується, видобуток якого посилює зміну клімату.

При виробництві одноразових паперових стаканчиків витрачають не лише дерева: щоб зробити одну склянку, потрібно витратити 1 літр води.

005.png

DISPOSABLE GLASS - MINUS 1 LITER OF WATER

Крім того, згідно з детальним порівняльним дослідженням CupClub, вуглецевий слід виробництва та утилізації тисячі одноразових кавових стаканчиків (з кришками) становить 63 кг CO2. Це дорівнює кількості викидів, що виробляються середнім автомобілем за 350 км шляху (350 метрів на один стакан).

- Any alternatives?

Крім паперу та пластику, одноразовий посуд роблять із біополімерів, наприклад, кукурудзяного крохмалю. Але до складу таких склянок все одно додають невелику кількість пластику, а для розкладання потрібні спеціальні умови (як для компосту). Якщо викинути таку склянку у відро для сміття, він опиниться на звалищі, де пролежить багато років.

006.png

COMPOSTING OF A DISPOSABLE CORN STARCH CUP UNDER CONTROLLED CONDITIONS

- What should we do?

Найпростіше - не купувати напої в одноразових паперових стаканчиках. Для цього можна готувати каву вдома, пити там, де її подають у керамічних кружках, або користуватися тамблером.

007.png

THERMO CUP FROM BIOPLASTICS

Every tumbler that is used instead of disposable cups saves one small tree.

Здається, що один паперовий стаканчик, який ти сьогодні не купиш, нічого не змінить, адже на звалища потрапляють тони сміття. Але це не так: будь-яка маленька дія у довгостроковій перспективі матиме великий результат! Якщо ти з тих, хто п'є каву навинос щодня, то, користуючись тамблером, щороку ти врятуєшь від звалища сотні стаканчиків.


Conscious consumption begins with small actions:

GOOD FOR YOURSELF AND FOR THE PLANET!


Services

Schedule

Social networks

Facebook
YouTube
© 2006-2024 Інформація про сайт