Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Счетчик PR-CY.Rank
Еколабораторія
"ТВОЄ ЗАВТРА"
001.jpg

- П'єш каву?

Дві третини українців час від часу роблять те саме. І у більшості з них разом з кавою в руках виявляється чашка гарячого пластику, якщо стаканчик для кави – одноразовий.

У це важко повірити, але паперові стаканчики не можна назвати екологічно дружньою альтернативою багаторазовому посуду.

- Хочеш дізнатись чому?

Зсередини майже всі одноразові паперові стаканчики покриті тонким шаром поліетилену: щоб склянка витримувала високу температуру і не промокала. Таким чином, паперові стаканчики лише на 95% складаються з паперової сировини, решта 5% – це пластик. Через сплав паперу та пластику матеріал майже неможливо переробити. У природному середовищі папір розклався б за 1-2 роки, але через наявність пластику у складі одноразові стаканчики приречені десятиліттями лежати на звалищі. Ось і виходить, що звалища в країні ростуть швидше за дерева.


002.png

2500 ОДНОРАЗОВИХ СТАКАНЧИКІВ — МІНУС ОДНЕ ДЕРЕВО

- Скільки ресурсів витрачається?

У всьому світі для виробництва одноразових паперових стаканчиків щорічно вирубують 32 мільйони дерев. Деревина - цінний ресурс і її потрібно використовувати тільки для тих речей, які будуть служити довго (наприклад, будматеріали, меблі, зошити та книги). Але одноразові речі з первинної целюлози — недозволена витрата ресурсів.

Одноразовий паперовий стаканчик можна назвати екологічним, якщо на ньому є спеціальне маркування: FSC 003small.png  або PEFC 004small.png . Це маркування має свідчити, що сировину для паперу отримано з відповідального джерела.

Так як у складі є пластик (не тільки внутрішнє пластикове покриття, а й кришка, а іноді і стик для перемішування), то на виробництво склянок потрібна нафта - природний ресурс, що викопується, видобуток якого посилює зміну клімату.

При виробництві одноразових паперових стаканчиків витрачають не лише дерева: щоб зробити одну склянку, потрібно витратити 1 літр води.

005.png

ОДНОРАЗОВА СКЛЯНКА - МІНУС 1 ЛІТР ВОДИ

Крім того, згідно з детальним порівняльним дослідженням CupClub, вуглецевий слід виробництва та утилізації тисячі одноразових кавових стаканчиків (з кришками) становить 63 кг CO2. Це дорівнює кількості викидів, що виробляються середнім автомобілем за 350 км шляху (350 метрів на один стакан).

- Чи є альтернативи?

Крім паперу та пластику, одноразовий посуд роблять із біополімерів, наприклад, кукурудзяного крохмалю. Але до складу таких склянок все одно додають невелику кількість пластику, а для розкладання потрібні спеціальні умови (як для компосту). Якщо викинути таку склянку у відро для сміття, він опиниться на звалищі, де пролежить багато років.

006.png

КОМПОСТУВАННЯ ОДНОРАЗОВОГО СТАКАНЧИКА З КУКУРУДЗЯНОГО КРОХМАЛЮ В КЕРУЮЧИХ УМОВАХ

- Що ж робити?

Найпростіше - не купувати напої в одноразових паперових стаканчиках. Для цього можна готувати каву вдома, пити там, де її подають у керамічних кружках, або користуватися тамблером.

007.png

ТЕРМОЧАШКА З БІОПЛАСТИКУ

Кожен тамблер, який використовують замість одноразових стаканчиків, рятує одне маленьке дерево.

Здається, що один паперовий стаканчик, який ти сьогодні не купиш, нічого не змінить, адже на звалища потрапляють тони сміття. Але це не так: будь-яка маленька дія у довгостроковій перспективі матиме великий результат! Якщо ти з тих, хто п'є каву навинос щодня, то, користуючись тамблером, щороку ти врятуєшь від звалища сотні стаканчиків.


З маленьких дій починається усвідомлене споживання:

З КОРИСТЮ ДЛЯ СЕБЕ І ДЛЯ ПЛАНЕТИ!


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт