Знаки відповідності стандартам екологічного маркування І типу
Продукція позначена цим типом маркування на законних підставах може іменуватись «екологічною» у порівнянні з продукцією аналогічного функціонального призначення, яка відповідає загальнообов’язковими вимогам. Принципи та методи застосування такого маркування встановлені міжнародним стандартом ISO 14024.
На кожну з категорій продукції розробляється окремий стандарт екологічного маркування. Його вимоги мають доповнювати або посилювати загальнообов’язкові вимоги щодо споживання ресурсів, впливів на довкілля, хімічної та іншої безпеки товару чи виробу.
Право на позначення таким маркуванням надається продукції у разі якщо підтверджено її відповідність вимогам стандарту. Оцінювання здійснюється виключно незалежним компетентним органом сертифікації або органом екологічного маркування. Експертній оцінці підлягають показники впливів на стан довкілля і здоров’я людини на усіх етапах життєвого циклу.
Екологічному маркуванню ПІДЛЯГАЮТЬ:
· харчові продукти та питна вода (сільськогосподарська продукція, хлібобулочні вироби, бакалія, масло тощо);
· нехарчові товари (папір, канцелярські товари, одяг, мийні засоби, будівельні та оздоблювальні матеріали, комп’ютери, побутова техніка, текстиль, меблі, паливо тощо);
· послуги (туризм, готелі, ресторани, магазини, тощо);
· різноманітні види робіт зокрема будівельні, оздоблювальні та ін.
Екологічному маркуванню НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ:
· лікарські засоби, призначені для використання людиною;
· ветеринарні препарати;
· медичні вироби;
· товари, що містять речовини, препарати та суміші, класифіковані як токсичні, мутагенні, канцерогенні, небезпечні для навколишнього природного середовища, крім окремих категорій продукції.